Bisküvili Sakızlı Muhallebi

tatlı 1
Ne olacak benim bu sakızlı tatlı merakım bilmiyorum 🙂 Bugün de canım sakızlı bisküvili tatlı istedi. Ben yapmaktan ve yemekten bıkmadım da sakızlı tatlıları sanırım çok yakında ev halkı isyanlara başlayacak. Uzun süre sakızlı tarif vermesem iyi olacak. Ama şimdi sakızlı bisküvili muhallebi tarifimi vereyim. Aslında hiç aklımda yoktu ama ff de gezinirken Ömer Enis’in bir bisküvili pasta yapanım yok feedi üzerine gelişen muhabbetler ve Gabriela’nın da bisküvili pasta tarifi istemesi benim tatlı isteğimi ateşledi 😀 Sonuç ortada 😀 Buyrun tarif burda demeden önce bir de diğer tariflere bakın derim ve burayı tıklayın derim 😉
Malzemeler:
1 kg süt
2 kahve fincanı toz şeker
2 kahve fincanı un
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı tereyağ
1 paket damla sakızı
1 paket sade bisküvi (marka vermeyeyim 😀 )
Hazırlanışı: Daha önce sakızlı muhallebi tarifi vermiştim o tarife bakmak için burayı tıklayabilirsiniz. Ama ben yine muhallebimizin nasıl yapılacağını anlatayım. Bütün malzemeleri derin bir tencereye alalım. Tahta kaşık ya da çırpma teliylekarıştırarak kısık ateşte kaynayana kadar karıştıralım. Kaynadıktan bir iki dakika sonra ocaktan alıp karıştırarak biraz soğutalım. Bisküvilerimizi borcam bir tepsiye dizelim. Dizdiğimiz bisküvilerin üzerine muhallebi döküp her tarafını kapatacak şekilde yayalım. Muhallebi üzerine tekrar bisküvi dizelim ve yine muhallebi döküp yayalım. Bu işlemi tepsinin büyüklüğüne göre daha çok katlı ya da az katlı olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz de sadece en alta bisküvi dizip üzerine muhallebi döküp tek kat olarak da servis yapabilirsiniz. Soğuduktan sonra servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
M.T.’nin Dokunuşu: Damla sakızı yerine normal aromasız sakız da kullanabilirsiniz. ben denedim ve yine aynı tat ve kıvamı veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir